تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

خبر

خبر

فاز دوم استقرار نرم افزار یکپارچه اداری و مالی شهرداری انجام شد

اجرای فاز دوم استقرار نرم‌افزار یکپارچه اداری و مالی شهرداری 

در ادامه روند استقرار نرم‌افزار یکپارچه اداری و مالی در شهرداری کرمان، اجرای فاز دوم این پروژه شامل آموزش کاربران مناطق و سازمان‌های تابعه انجام شد.

گفتنی است طی دو نوبت جلسه آموزشی در محل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساختار جدید و نحوه پیاده‌سازی بودجه عملیاتی توسط مرتضی امیرشکاری مدیر برنامه و بودجه شهرداری و فرآیندهای مالی توسط  محسن عامری مدیر پروژه سامانه‌های حسابداری و مالی شهرداری ارائه گردید.

 شایان ذکر است در این جلسات، نحوه ورود اطلاعات در نرم افزار و سایر بحث‌های نرم افزاری به طور کامل به کاربران آموزش داده شد.

 

 

 

استقرار سامانه یکپارچه مالی و اداری در شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات از آغاز استقرار سامانه یکپارچه مالی و اداری تحت وب در تمامی واحدهای شهرداری کرمان خبر داد.

حیدر هادی‌زاده با ذکر برخی از قابلیت‌های سامانه مزبور از جمله امکان مانیتورینگ دقیق فعالیت‌های مالی و اداری، جلوگیری از دوباره‌کاری در ورود اطلاعات، بهبود فرآیند تصمیم‏‌سازی، کاهش هزینه‏‌های جاری از محل صرفه‏‌جویی بعمل آمده، یکپارچگی اطلاعات و کاهش خطاهای کاربری افزود: از پنجم فروردین‌ماه تاکنون به همت کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت برنامه و بودجه و همچنین مدیریت امور مالی شهرداری سه فاز از نُه فاز پروژه عملیاتی شده است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از سیدمحمد موسوی معاون اسبق مالی و اقتصادی شهرداری از زحمات و پیگیری‌های رضا دادگرپور سرپرست این معاونت تشکر و عنوان داشت: در صورت نبود حمایت‌های مهندس دادگرپور، بی‌شک کماکان درگیر آغاز پروژه بوده و پیشرفتی در پروژه حاصل نمی‌شد.

عزم شهرداری کرمان برای استفاده از حداکثر ظرفیت شرکت‏ های بومی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان تأکید کرد:

عزم شهرداری کرمان برای استفاده از حداکثر ظرفیت شرکت‏ های بومی فعال در حوزه "فاوا"

 

طی نشستی در محل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان (نصر) با حضور اعضای هیئت مدیره این سازمان و مدیرعامل، قائم‌مقام و معاونین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری (فاوا)، مقرر گردید طرفین به منظور افزایش همکاری‌های دوجانبه، نسبت به عقد تفاهم‌‏نامه اقدام نمایند.

در این نشست، حیدر هادی‌زاده مدیرعامل "فاوا" ضمن تشریح ساختار و اهداف جدید این سازمان، به بیان دغدغه‌های شهرداری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخت.

وی همچنین افزود: استفاده از ظرفیت شرکت‌های فعال و توانمند بومی علاوه بر افزایش سرعت پاسخگویی به نیاز شهروندان در بلندمدت، منجر به افزایش کیفیت خدمات و دستیابی به اهدافی همچون اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی خواهد شد.

در ادامه نیز منصور مداح و سعید جمشیدی‏‌جم، رئیس و دبیر "نصر" به نمایندگی از سایر اعضای هیئت مدیره به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و ضمن تشریح جایگاه و ساختار سازمان "نصر"، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با شهرداری کرمان در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات به ویژه کمک به اجرایی شدن پروژه "شهر هوشمند" اعلام نمودند.

در انتها مقرر گردید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تمهیدات لازم در خصوص راه‌‏اندازی و تکمیل بانک اطلاعاتی جامع اعضای فعال "نصر" را اندیشیده و اقدامات لازم جهت عملیاتی شدن آن را بعمل آورد؛ همچنین طرفین ضمن ابراز رضایت و امیدواری برای تداوم چنین نشست‌هایی، در خصوص برگزاری یک رویداد استارت آپی با موضوع "خدمات شهری" نیز توافق نمودند.

  

حرکت اصولی به سمت «کرمان هوشمند»

حرکت اصولی به سمت «کرمان هوشمند»

صبح امروز طی نشستی در محل سازمان فاوای شهرداری تهران راجع به مسائل، موانع و چالش‌‏های هوشمندسازی شهر بحث و تبادل نظر شد.

هادی‌زاده مدیر عامل سازمان فاوای شهرداری کرمان ضمن مثبت شمردن این نشست افزود: هوشمندسازی شهر یکی از مسائل و دغدغه‌های مجموعه جدید مدیریت شهری بوده و سازمان فاوا به عنوان متولی امر و یکی از اعضای اصلی کمیته تخصصی «کرمان هوشمند»، حرکت اصولی و با برنامه به سمت شهر هوشمند به معنای واقعی را در دستور کار خود قرار داده است.

گفتنی است در حاشیه این نشست که با حضور فرجود مدیرعامل، مقصودلو مشاور و چند تن دیگر از کارشناسان سازمان فاوای شهرداری تهران و دادگرپور معاون شهردار و رئیس هیئت مدیره سازمان فاوای شهرداری کرمان, صانعی مشاور استاندار در امور شهر هوشمند و دولت الکترونیک و همچنین قوامی عضو کمیته تخصصی شهر هوشمند برگزار گردید، از مرکز داده شهرداری تهران نیز بازدید بعمل آمد.

 

بازدید مشاور استاندار از فاز اول اجرای پروژه فیبر نوری شهری

بازدید مشاور استاندار در امور دولت الکترونیک و اجرای طرح شهر هوشمند از اجرای فاز اول پروژه فیبر نوری شهری

 

 مشاور استاندار در اجرای طرح شهر هوشمند، به همراه مدیر عامل و معاون زیرساخت و شبکه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، از نزدیک از نحوه اجرای فاز اول پروژه فیبر نوری شهری بازدید کردند.
در این بازدید دکتر محسن صانعی از نحوه اجرای پروژه و همچنین مشکلات و موانع موجود مطلع شد.
صانعی ضمن ارزیابی مثبت عملکرد شهرداری در اجرای این پروژه، تأکید کرد: تحقق چنین پروژه‌هایی، نیازمند همکاری همه دستگاه‌های متولی در حوزه شهری است.
هادی‌زاده نیز ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص این پروژه یادآور شد: به منظور کمک به بومی‌سازی پروژه‌ها و اقتصاد شهر، در اجرای این پروژه از پیمانکار بومی و توانمند استفاده شده است.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا نیمه اول اسفند ماه سال جاری بتوانیم فاز اول این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.