تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

خبر

خبر

بازدید مشاور استاندار در امور دولت الکترونیک و اجرای طرح شهر هوشمند از فاز اول اجرای پروژه فیبر نوری شهری

بازدید مشاور استاندار در امور دولت الکترونیک و اجرای طرح شهر هوشمند از اجرای فاز اول پروژه فیبر نوری شهری

 


 
مشاور استاندار در اجرای طرح هوشمند، به همراه مدیر عامل و معاون زیرساخت و شبکه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، از نزدیک از نحوه اجرای فاز اول پروژه فیبر نوری شهری بازدید کردند.
در این بازدید دکتر محسن صانعی از نحوه اجرای پروژه و همچنین مشکلات و موانع موجود مطلع شد.
صانعی ضمن ارزیابی مثبت عملکرد شهرداری در اجرای این پروژه، تاکید کرد: تحقق چنین پروژه هایی، نیازمند همکاری همه دستگاه های متولی در حوزه شهری است.
هادی زاده نیز ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص این پروژه یادآور شد: به منظور کمک به بومی سازی پروژه ها و اقتصاد شهر، در اجرای این پروژه از پیمانکار بومی و توانمند استفاده شده است.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا نیمه اول اسفند ماه سال جاری بتوانیم فاز اول این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان در نمایشگاه چهلمین دستاوردهای انقلاب اسلامی

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان :

ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان در نمایشگاه چهلمین دستاوردهای انقلاب اسلامی

 

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان گفت: راه اندازی دو نرم افزار جامع شهرسازی و نوسازی،نرم افزار جامع اداری و مالی و راه اندازی فاز تکمیلی نرم افزار اتوماسیون اداری در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

 به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، هادی زاده در نمایشگاه چهلمین دستاوردهای انقلاب اسلامی به اقدامات انجام شده و در دستور کار شهرداری در حوزه فناوری اطلاعات اشاره و خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات در دستور کار تکمیل اتوماسیون اداری شهرداری است که هرچند مدتهاست در شهرداری کرمان راه اندازی شده است، اما قصد داریم نسخه آن را به روز رسانی و این سیستم را تکمیل کنیم. 

وی در مورد کاربرد این اتوماسیون در خدمت رسانی گفت: در خصوص اتوماسیون اداری علاوه بر اجرای فاز تکمیلی، قابلیت دور کاری و میز خدمت نیز راه اندازی می شود و با قابلیت های جدیدتر دیگر به صورت گسترده تر در شهرداری مورد استفاده قرار میگیرد.

 وی از جمله سامانه های خدمت رسانی به مردم به سامانه 137 اشاره کرد و یادآورشد: این سامانه در زمینه ارتباط مردمی طراحی شده و مردم از این طریق می توانند مشکلات خود را مطرح کنند .

 وی در مورد سامانه شفافیت شهرداری نیز گفت: شهرداری کرمان بعد از تهران، مشهد و یزد، چهارمین شهرداری کشوراست که توانسته این سامانه را راه اندازی کند با این تفاوت که در سامانه شفافیت شهرداری کرمان طرح تفصیلی نیز بارگذاری شده است.

 هادی زاده همچنین به همراهی و کمک سازمان فناوری اطلاعات شهرداری در راه اندازی سیستم ارتباطی نمایشگاه اشاره کرد و افزود: معاونت شبکه و زیر ساخت سازمان  سیستم های ارتباطی مربوط به سامانه 137 و سامانه شفافیت و همچنین پرتال شهرداری را نیز در اختیار عموم گذاشتند که دراین پرتال خدماتی به عموم همشهریان ارائه می شود.

اتوماسیون اداری شهرداری کرمان تحت وب می شود

 

اتوماسیون اداری شهرداری کرمان تحت وب می شود

 

 معاون نرم افزار و مهندسی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری خبر داد: به زودی اتوماسیون اداری شهرداری کرمان تحت وب می شود.

انیس ایرانمنش گفت: عملیات ارتقاء نرم افزار اتوماسیون اداری در این سازمان در حال انجام است که پس از بررسی و تایید نهایی، به مرحله اجرا درخواهد آمد.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح با اهداف و مزایایی همراه است، افزود: یکی از مزایای این طرح این است که این امکان برای مدیران شهرداری ایجاد می شود تا بتوانند با استفاده از تلفن های همراه خود، نامه ها را مشاهده، امضا و تایید کنند.

وی ادامه داد: در آینده به شهروندانی که متقاضی کد رهگیری هستند، این امکان داده می شود تا بتوانند با این نرم افزار جوابیه نامه های خود را پیگیری کنند.

ایرانمنش امکان پیاده سازی کلیه فرم‌های اداری در نرم افزار و حذف کاغذ از مجموعه شهرداری و در نتیجه صرفه جویی در مصرف کاغذ و کاهش قابل توجه هزینه ها را از دیگر مزایای این طرح برشمرد.

 

 

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات به کمیته تخصصی شهر هوشمند پیوست

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان خبر داد:

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات عضو کمیته تخصصی شهر هوشمند می شود

 

روز گذشته نشستی با حضور مدیرعامل و معاونین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و دکتر محسن صانعی مشاور استاندار در امور دولت الکترونیک و اجرای طرح شهر هوشمند با هدف همفکری و تبادل نظر راجع به حرکت به سمت "شهر هوشمند" برگزار شد.

دکتر محسن صانعی، در این نشست با بیان اینکه در "کمیته تخصصی شهرهوشمند"، از اشخاص حقوقی و حقیقی مرتبط با این حوزه که صاحب نام و تجربه باشند استفاده می کنیم، ادامه داد: برای پیش رفتن اصولی به سمت شهرهوشمند باید با دیدی جامع همه جوانب این مبحث به خصوص مسائل مربوط به حوزه علوم انسانی را مورد بررسی قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری نیز در این نشست به ارائه توضیحات مختصری درخصوص فعالیت‌ها و پروژه‏ های اجرا شده و در دست اقدام مرتبط با "شهر هوشمند" پرداخت.

حیدر هادی‏ زاده در توضیحات خود به راه اندازی سامانه "شفافیت شهرداری" در راستای حرکت به سمت مفهوم "داده باز" (open data) اشاره و خاطر نشان کرد: شهرداری کرمان چهارمین شهرداری در کل کشور است که اقدام به راه اندازی این سامانه نموده است .

در این نشست مقرر شد، شهرداری کرمان به عضویت کمیته راهبری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز به عضویت کمیته تخصصی شهر هوشمند، درآیند.

 

سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی شد

سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی شد

 

روز گذشته جلسه تودیع و معارفه سرپرست اداره مالی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری برگزار شد.

این نشست با حضور  معاون مالی و اقتصادی شهردار ،معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، جهانگیری مدیر اسبق و بهادر سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد.

دادگرپور معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در این نشست گفت: حوزه معاونت اداری و مالی این سازمان یکی از بهترین معاونت ها در بین سازمانهای شهرداری در حوزه مالی بوده است و امیدواریم این روند با تعهد و تخصص آقای بهادر همچنان ادامه داشته باشد .

دادگرپور از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه باهنر، با هدف اجرای  برنامه های علمی راهبردی و عملیاتی در حوزه های مختلف شهرداری کرمان خبر داد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز در ادامه ضمن تشکر از زحمات و تلاش های بی شائبه خانم جهانگیری از مهندس دادگرپور به جهت پیگیری مسایل سازمان تشکر و قدردانی کرد.

هادی زاده در ادامه برای سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی این سازمان آرزوی موفقیت کرد.

بهادر نیز در پایان این نشست ضمن تشکر از حسن نیت و اعتماد مدیران به انتخاب وی، ابراز امیدواری کرد بتوانیم اهداف سازمان را به سمتی پیش ببریم که رضایت مدیران را در پی داشته باشد.

گفتنی است : بهادر پیش از این در سمت معاون اداری و مالی سازمان بهسازی و همچین معاون اداری و مالی سازمان تاکسیرانی فعالیت داشته است.