تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

خبر

خبر

حرکت اصولی به سمت «کرمان هوشمند»

حرکت اصولی به سمت «کرمان هوشمند»

صبح امروز طی نشستی در محل سازمان فاوای شهرداری تهران راجع به مسائل، موانع و چالش‌‏های هوشمندسازی شهر بحث و تبادل نظر شد.

هادی‌زاده مدیر عامل سازمان فاوای شهرداری کرمان ضمن مثبت شمردن این نشست افزود: هوشمندسازی شهر یکی از مسائل و دغدغه‌های مجموعه جدید مدیریت شهری بوده و سازمان فاوا به عنوان متولی امر و یکی از اعضای اصلی کمیته تخصصی «کرمان هوشمند»، حرکت اصولی و با برنامه به سمت شهر هوشمند به معنای واقعی را در دستور کار خود قرار داده است.

گفتنی است در حاشیه این نشست که با حضور فرجود مدیرعامل، مقصودلو مشاور و چند تن دیگر از کارشناسان سازمان فاوای شهرداری تهران و دادگرپور معاون شهردار و رئیس هیئت مدیره سازمان فاوای شهرداری کرمان, صانعی مشاور استاندار در امور شهر هوشمند و دولت الکترونیک و همچنین قوامی عضو کمیته تخصصی شهر هوشمند برگزار گردید، از مرکز داده شهرداری تهران نیز بازدید بعمل آمد.

 

عزم شهرداری کرمان برای استفاده از حداکثر ظرفیت شرکت‏ های بومی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان تأکید کرد:

عزم شهرداری کرمان برای استفاده از حداکثر ظرفیت شرکت‏ های بومی فعال در حوزه "فاوا"

 

طی نشستی در محل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان (نصر) با حضور اعضای هیئت مدیره این سازمان و مدیرعامل، قائم‌مقام و معاونین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری (فاوا)، مقرر گردید طرفین به منظور افزایش همکاری‌های دوجانبه، نسبت به عقد تفاهم‌‏نامه اقدام نمایند.

در این نشست، حیدر هادی‌زاده مدیرعامل "فاوا" ضمن تشریح ساختار و اهداف جدید این سازمان، به بیان دغدغه‌های شهرداری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخت.

وی همچنین افزود: استفاده از ظرفیت شرکت‌های فعال و توانمند بومی علاوه بر افزایش سرعت پاسخگویی به نیاز شهروندان در بلندمدت، منجر به افزایش کیفیت خدمات و دستیابی به اهدافی همچون اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی خواهد شد.

در ادامه نیز منصور مداح و سعید جمشیدی‏‌جم، رئیس و دبیر "نصر" به نمایندگی از سایر اعضای هیئت مدیره به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و ضمن تشریح جایگاه و ساختار سازمان "نصر"، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با شهرداری کرمان در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات به ویژه کمک به اجرایی شدن پروژه "شهر هوشمند" اعلام نمودند.

در انتها مقرر گردید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تمهیدات لازم در خصوص راه‌‏اندازی و تکمیل بانک اطلاعاتی جامع اعضای فعال "نصر" را اندیشیده و اقدامات لازم جهت عملیاتی شدن آن را بعمل آورد؛ همچنین طرفین ضمن ابراز رضایت و امیدواری برای تداوم چنین نشست‌هایی، در خصوص برگزاری یک رویداد استارت آپی با موضوع "خدمات شهری" نیز توافق نمودند.

  

ارائه خدمات در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان :

ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان در نمایشگاه چهلمین دستاوردهای انقلاب اسلامی

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان گفت: راه اندازی دو نرم افزار جامع شهرسازی و نوسازی،نرم افزار جامع اداری و مالی و راه اندازی فاز تکمیلی نرم افزار اتوماسیون اداری در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

 به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، هادی زاده در نمایشگاه چهلمین دستاوردهای انقلاب اسلامی به اقدامات انجام شده و در دستور کار شهرداری در حوزه فناوری اطلاعات اشاره و خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات در دستور کار تکمیل اتوماسیون اداری شهرداری است که هرچند مدتهاست در شهرداری کرمان راه اندازی شده است، اما قصد داریم نسخه آن را به روز رسانی و این سیستم را تکمیل کنیم. 

وی در مورد کاربرد این اتوماسیون در خدمت رسانی گفت: در خصوص اتوماسیون اداری علاوه بر اجرای فاز تکمیلی، قابلیت دور کاری و میز خدمت نیز راه اندازی می شود و با قابلیت های جدیدتر دیگر به صورت گسترده تر در شهرداری مورد استفاده قرار میگیرد.

 وی از جمله سامانه های خدمت رسانی به مردم به سامانه 137 اشاره کرد و یادآورشد: این سامانه در زمینه ارتباط مردمی طراحی شده و مردم از این طریق می توانند مشکلات خود را مطرح کنند .

 وی در مورد سامانه شفافیت شهرداری نیز گفت: شهرداری کرمان بعد از تهران، مشهد و یزد، چهارمین شهرداری کشوراست که توانسته این سامانه را راه اندازی کند با این تفاوت که در سامانه شفافیت شهرداری کرمان طرح تفصیلی نیز بارگذاری شده است.

 هادی زاده همچنین به همراهی و کمک سازمان فناوری اطلاعات شهرداری در راه اندازی سیستم ارتباطی نمایشگاه اشاره کرد و افزود: معاونت شبکه و زیر ساخت سازمان  سیستم های ارتباطی مربوط به سامانه 137 و سامانه شفافیت و همچنین پرتال شهرداری را نیز در اختیار عموم گذاشتند که دراین پرتال خدماتی به عموم همشهریان ارائه می شود.

بازدید مشاور استاندار از فاز اول اجرای پروژه فیبر نوری شهری

بازدید مشاور استاندار در امور دولت الکترونیک و اجرای طرح شهر هوشمند از اجرای فاز اول پروژه فیبر نوری شهری

 

 مشاور استاندار در اجرای طرح شهر هوشمند، به همراه مدیر عامل و معاون زیرساخت و شبکه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، از نزدیک از نحوه اجرای فاز اول پروژه فیبر نوری شهری بازدید کردند.
در این بازدید دکتر محسن صانعی از نحوه اجرای پروژه و همچنین مشکلات و موانع موجود مطلع شد.
صانعی ضمن ارزیابی مثبت عملکرد شهرداری در اجرای این پروژه، تأکید کرد: تحقق چنین پروژه‌هایی، نیازمند همکاری همه دستگاه‌های متولی در حوزه شهری است.
هادی‌زاده نیز ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص این پروژه یادآور شد: به منظور کمک به بومی‌سازی پروژه‌ها و اقتصاد شهر، در اجرای این پروژه از پیمانکار بومی و توانمند استفاده شده است.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا نیمه اول اسفند ماه سال جاری بتوانیم فاز اول این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.

 

سازمان فاوا به کمیته تخصصی شهر هوشمند پیوست

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان خبر داد:

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات عضو کمیته تخصصی شهر هوشمند می شود

 

روز گذشته نشستی با حضور مدیرعامل و معاونین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و دکتر محسن صانعی مشاور استاندار در امور دولت الکترونیک و اجرای طرح شهر هوشمند با هدف همفکری و تبادل نظر راجع به حرکت به سمت "شهر هوشمند" برگزار شد.

دکتر محسن صانعی، در این نشست با بیان اینکه در "کمیته تخصصی شهرهوشمند"، از اشخاص حقوقی و حقیقی مرتبط با این حوزه که صاحب نام و تجربه باشند استفاده می کنیم، ادامه داد: برای پیش رفتن اصولی به سمت شهرهوشمند باید با دیدی جامع همه جوانب این مبحث به خصوص مسائل مربوط به حوزه علوم انسانی را مورد بررسی قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری نیز در این نشست به ارائه توضیحات مختصری درخصوص فعالیت‌ها و پروژه‏ های اجرا شده و در دست اقدام مرتبط با "شهر هوشمند" پرداخت.

حیدر هادی‏ زاده در توضیحات خود به راه اندازی سامانه "شفافیت شهرداری" در راستای حرکت به سمت مفهوم "داده باز" (open data) اشاره و خاطر نشان کرد: شهرداری کرمان چهارمین شهرداری در کل کشور است که اقدام به راه اندازی این سامانه نموده است .

در این نشست مقرر شد، شهرداری کرمان به عضویت کمیته راهبری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز به عضویت کمیته تخصصی شهر هوشمند، درآیند.