تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

خبر

خبر

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات به کمیته تخصصی شهر هوشمند پیوست

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهردار کرمان خبر داد:

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات به کمیته تخصصی شهر هوشمند پیوست

 

روز گذشته نشستی با حضور مدیرعامل و معاونان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری با دکتر محسن صانعی مشاور استاندار در امور دولت الکترونیک و اجرای طرح شهر هوشمند با هدف همکاری با مجموعه علمی دانشگاه باهنر برگزار شد.

دکتر محسن صانعی، مشاور استاندار در امور دولت الکترونیک در این نشست با بیان اینکه از افرادی در کمیته تخصصی شهرهوشمند استفاده می کنیم که صاحب نام و با تجربه بوده و هم چنین  در زمینه it  اطلاعات کامل و تخصص داشته باشند، ادامه

داد: برای آنکه بتوانیم به سمت شهر هوشمند پیش رویم باید این مباحث را از دیدگاه علوم انسانی نیز مورد بررسی قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری نیز در ادامه این نشست به ارائه ی توضیحاتی درخصوص فعالیت‌ها و پروژه های در دست اقدام این سازمان پرداخت.

حیدر هادی زاده از راه اندازی سامانه "شفایفت شهرداری " خبر داد و خاطر نشان کرد: شهرداری کرمان چهارمین شهرداری در کل کشور است که اقدام به راه اندازی این سایت نموده است .

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرداری بودجه دولتی ندارد، تمام سعی ما بر آن است تاحدودی نگاه درآمد زایی به پروژه ها داشته باشیم .

 

اتوماسیون اداری شهرداری کرمان تحت وب می شود

 

اتوماسیون اداری شهرداری کرمان تحت وب می شود

 

 معاون نرم افزار و مهندسی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری خبر داد: به زودی اتوماسیون اداری شهرداری کرمان تحت وب می شود.

انیس ایرانمنش گفت: عملیات ارتقاء نرم افزار اتوماسیون اداری در این سازمان در حال انجام است که پس از بررسی و تایید نهایی، به مرحله اجرا درخواهد آمد.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح با اهداف و مزایایی همراه است، افزود: یکی از مزایای این طرح این است که این امکان برای مدیران شهرداری ایجاد می شود تا بتوانند با استفاده از تلفن های همراه خود، نامه ها را مشاهده، امضا و تایید کنند.

وی ادامه داد: در آینده به شهروندانی که متقاضی کد رهگیری هستند، این امکان داده می شود تا بتوانند با این نرم افزار جوابیه نامه های خود را پیگیری کنند.

ایرانمنش امکان پیاده سازی کلیه فرم‌های اداری در نرم افزار و حذف کاغذ از مجموعه شهرداری و در نتیجه صرفه جویی در مصرف کاغذ و کاهش قابل توجه هزینه ها را از دیگر مزایای این طرح برشمرد.

 

 

عضویت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری در کمیته فاوای مرکز افتای استان

عضویت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری در کمیته فاوای مرکز افتای استان

 

جلسه‏ ای با حضور رییس مرکز افتای استان، رئیس مرکز آپای استان، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان و کارشناسان فنی این سازمان برگزار شد.

رییس مرکز افتای استان  گفت: این نشست با هدف آشنایی، تبادل و انتقال تجارب و همکاری بیشتر این دو مجموعه برگزار شده است.

دکتر هاشمی نژاد با بیان اینکه مرکز افتا، مجموعه‏ ای نظارتی است که در بحث امنیت اطلاعات، بصورت مستقیم زیرنظر نهاد ریاست جمهوری فعالیت دارد، افزود: این مرکز،

سیاست‌گذاری کلان در حوزه امنیت اطلاعات را بر عهده دارد.

 وی ادامه داد: این مرکز در گذشته فقط در تهران فعالیت داشته و هم اکنون در مراکز استان‏ ها نیز در حال راه اندازی است.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان نیز در این نشست ضمن اشاره به اهم فعالیت‏های این سازمان، به ارائه دغدغه‏ های موجود در این حوزه پرداخت.

در ادامه این نشست مقرر شد سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان عضو کمیته فاوای مرکز افتای استان شود.

 

سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی شد

سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی شد

 

روز گذشته جلسه تودیع و معارفه سرپرست اداره مالی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری برگزار شد.

این نشست با حضور  معاون مالی و اقتصادی شهردار ،معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، جهانگیری مدیر اسبق و بهادر سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد.

دادگرپور معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در این نشست گفت: حوزه معاونت اداری و مالی این سازمان یکی از بهترین معاونت ها در بین سازمانهای شهرداری در حوزه مالی بوده است و امیدواریم این روند با تعهد و تخصص آقای بهادر همچنان ادامه داشته باشد .

دادگرپور از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه باهنر، با هدف اجرای  برنامه های علمی راهبردی و عملیاتی در حوزه های مختلف شهرداری کرمان خبر داد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز در ادامه ضمن تشکر از زحمات و تلاش های بی شائبه خانم جهانگیری از مهندس دادگرپور به جهت پیگیری مسایل سازمان تشکر و قدردانی کرد.

هادی زاده در ادامه برای سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی این سازمان آرزوی موفقیت کرد.

بهادر نیز در پایان این نشست ضمن تشکر از حسن نیت و اعتماد مدیران به انتخاب وی، ابراز امیدواری کرد بتوانیم اهداف سازمان را به سمتی پیش ببریم که رضایت مدیران را در پی داشته باشد.

گفتنی است : بهادر پیش از این در سمت معاون اداری و مالی سازمان بهسازی و همچین معاون اداری و مالی سازمان تاکسیرانی فعالیت داشته است.

 

حضور رییس مرکز آپای استان در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان

حضور رییس مرکز آپای استان در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان

 


روز گذشته دکتر فقیه رییس مرکز آپای استان از واحدهای مختلف سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان ؛این بازدید با هدف آشنایی و تبادل اطلاعات با کارشناسان فنی این سازمان انجام شد.
فقیه ضمن ارزیابی مثبت عملکرد و توان تخصصی و فنی این سازمان، به بیان نقطه نظرات  خود پرداخت و از تجهیزات اتاق سرور این سازمان نیز بازدید کرد.
گفتنی است بیان پیشنهادات و  تبادل نظر راجع به مسایل امنیت اطلاعات از دیگر صحبت های مطرح شده در این بازدید بود.