تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

سازمان فاوا به کمیته تخصصی شهر هوشمند پیوست

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان خبر داد:

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات عضو کمیته تخصصی شهر هوشمند می شود

 

روز گذشته نشستی با حضور مدیرعامل و معاونین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و دکتر محسن صانعی مشاور استاندار در امور دولت الکترونیک و اجرای طرح شهر هوشمند با هدف همفکری و تبادل نظر راجع به حرکت به سمت "شهر هوشمند" برگزار شد.

دکتر محسن صانعی، در این نشست با بیان اینکه در "کمیته تخصصی شهرهوشمند"، از اشخاص حقوقی و حقیقی مرتبط با این حوزه که صاحب نام و تجربه باشند استفاده می کنیم، ادامه داد: برای پیش رفتن اصولی به سمت شهرهوشمند باید با دیدی جامع همه جوانب این مبحث به خصوص مسائل مربوط به حوزه علوم انسانی را مورد بررسی قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری نیز در این نشست به ارائه توضیحات مختصری درخصوص فعالیت‌ها و پروژه‏ های اجرا شده و در دست اقدام مرتبط با "شهر هوشمند" پرداخت.

حیدر هادی‏ زاده در توضیحات خود به راه اندازی سامانه "شفافیت شهرداری" در راستای حرکت به سمت مفهوم "داده باز" (open data) اشاره و خاطر نشان کرد: شهرداری کرمان چهارمین شهرداری در کل کشور است که اقدام به راه اندازی این سامانه نموده است .

در این نشست مقرر شد، شهرداری کرمان به عضویت کمیته راهبری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز به عضویت کمیته تخصصی شهر هوشمند، درآیند.