تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

عملکرد سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان در سه ماهه اخیر

عملکرد سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان در سه ماهه اخیر

 

مدیرعامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان از برون سپاری پرداخت عوارض سالانه خودرو به دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.

مهندس عرب‌نژاد گفت: این اقدام با همکاری اداره تشخیص وصول و درآمدهای عمومی شهرداری انجام شده است  و کلیه مالکان خودروهای سبک و سنگین می‌توانند از هم اکنون با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، نسبت به صدور و پرداخت قبض عوارض سالانه و مفاصا حساب خودرو خود اقدام کنند .

وی راه‌اندازی ارتباط سیستم اتوماسیون اداری شهرداری کرمان به شبکه دولت از طریق ece (پروتکل تبادل الکترونیکی مکاتبات) را از دیگر اقدامات این سازمان در دو ماهه اخیر دانست و افزود: هدف از این اقدام، تسریع در روند مکاتبات واحدهای شهرداری با سایر نهادها است.

مدیرعامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان همچنین به برگزاری سمینار آموزشی آشنایی با حملات سایبری نسل جدید و راهکارهای مقابله با این گونه حملات اشاره کرد و گفت: امروزه حملات سایبری، یکی از تهدیدهای دسترسی غیرمجاز به اطلاعاتِ ارگان‌های دولتی است.

مهندس عرب‌نژاد خاطرنشان کرد: اگر کارکنان دستگاه‌های اجرایی با این‌گونه حملات آشنا نباشند، اطلاعات سازمان به‌راحتی به بیرون قابل انتقال خواهد بود؛ بنابراین، باید اطلاعات به‌خوبی حفظ و سناریویی برای جلوگیری از حملات سایبری تهیه شود.