تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

سمینار یک‌روزه‌ی آشنایی با حملات سایبری نسل جدید

به همت سازمان آمار و فن‌آوری اطلاعات شهرداری کرمان برگزار شد؛

سمینار یک‌روزه‌ی آشنایی با حملات سایبری نسل جدید به همت سازمان آمار و فن‌آوری اطلاعات شهرداری کرمان، سمینار یک‌روزه‌ی آشنایی با حملات سایبری نسل جدید و راه‌کارهای مقابله با این‌گونه حملات برگزار شد.

حامد سلطان‌پور، مدیر فروش شرکت فنی و مهندسی امن‌پردازان کویر و مشاور و ناظر پروژه‌ی امنیتی سازمان آمار و فن‌آوری اطلاعات شهرداری کرمان در حاشیه‌ی این سمینار، هدف از برگزاری این سمینار را بالا بردن سطح بلوغ امنیتی دستگاه‌های اجرایی استان کرمان دانست.

وی با بیان این‌که امروزه حملات سایبری، یکی از راه‌کارهای دسترسی به اطلاعاتِ ارگان‌های دولتی است، گفت: اگر کارکنان دستگاه‌های اجرایی با این‌گونه حملات آشنا نباشند، اطلاعات سازمان به‌راحتی به بیرون قابل انتقال خواهد بود؛ بنابراین، باید اطلاعات به‌خوبی حفظ و سناریویی برای جلوگیری از حملات سایبری تهیه شود.

سلطان‌پور با تأکید بر این‌که کارکنان دستگاه‌های اجرایی باید با حملات سایبری آشنا باشند و چگونگی مقابله با این‌گونه حملات را بدانند، افزود: دستگاه‌های اجرایی باید ابزارهای مقابله با این حملات را نیز در اختیار داشته باشند.

مدیر فروش شرکت فنی و مهندسی امن‌پردازان کویر درباره‌ی نکاتی که در این سمینار بیان می‌شود، گفت: در این سمینار حملات سایبری نسل جدید معرفی و ساختار حملات سایبری بیان می‌شود.

سلطان‌پور افزود: در این سمینار هم‌چنین بیان می‌شود که چگونه و با چه ابزاری با این حملات مقابله کنیم.

وی با بیان این‌که کارکنان تمام دستگاه‌های اجرایی استان در دو بخش حراست آی‌تی و مدیران فن‌آوری اطلاعات در این سمینار حضور دارند، خاطرنشان کرد: کارشناسان سازمان آمار و فن‌آوری اطلاعات شهرداری کرمان نیز در این سمینار حضور دارند.

سلطان‌پور در پایان از سیدمحمد موسوی، سرپرست شهرداری کرمان و مرتضی عرب‌نژاد، مدیرعامل سازمان آمار و فن‌آوری اطلاعات شهرداری کرمان برای هماهنگی لازم جهت برگزاری این سمینار تشکر کرد.