تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

گزارش عملکرد شش ماهه اول سال 96سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان

گزارش عملکرد شش ماهه اول سال 96سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان

 

سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان در راستای رسالت خود در سال 1396 اقدام به بازنگری در شیوه امور محوله، تجدید ساختار و سازمان اجرایی، تبیین شرح وظایف و مسیر ارتقاء شغلی در راستای تداوم فعالیت هایی نظیر آموزش نیروی انسانی، تهیه و تدوین برنامه راهبردیتوسعه فناوری شهرداری کرمان، تشکیل بانک‌های اطلاعاتی و سیستم‌های اتوماسیون اداری، ایجاد شبکه‌های داخلی، مکانیزه کردن سیستم‌های موجود و مورد نیاز شهرداری نظیر سیستم یکپارچه اداری مالی، حقوق و دستمزد و امور پرسنلی، سیستم عوارض خودرو و ...، همچنین تحقیق و پژوهش و پیاده سازی آخرین دستاوردهای علمی و تجربی فناوری مورد نیاز و همچنین تقویت و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در جهت به کارگیری و استفاده از فناوری‌های نوین نموده است.

مدیرعامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان با اعلام مطلب فوق، از راه‌اندازی ارتباط سیستم اتوماسیون اداری شهرداری کرمان به شبکه دولت، از طریق پروتکل ece خبر داد.

مهندس عرب‌نژاد گفت: با این اقدام، ارتباط «ece» پروتکل تبادل الکترونیکی مکاتبات واحدهای زیرمجموعه شهرداری با سایر نهادها و ارگان‌ها جهت ارسال و دریافت در بستر شبکه دولت از طریق اتوماسیون اداری شهرداری کرمان فراهم شد.

مدیرعامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همچنین از برون سپاری پرداخت عوارض خودرو خبر داد و تصریح کرد: این سازمان در راستای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و تحقق شهر هوشمند و اجرای آیین نامه اجرایی توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی سال 93 ، اقدام به برون سپاری پرداخت عوارض سالانه خودرو نموده است .

وی در ادامه به راه‌اندازی نرم افزار نظارت بر عملکرد پیمانکاران خدمات شهری از اول تیرماه جاری اشاره کرد و گفت: هدف از راه‌اندازی این نرم افزار، کنترل و نظارت بر عملکرد پیمانکاران خدمات شهری است.

مهندس عرب‌نژاد همچنین از راه‌اندازی سامانه AVL در سازمان تاکسیرانی (AVL= سامانه کنترل نظارت) و نصب GPS روی 70 خودرو در بخش‌های مختلف شهرداری و تعمیر و بازنگری مجدد آنها خبر داد.

وی نظارت بر قراردادهای تبدیل عکس هوایی به نقشه، پیگیری دریافت گواهینامه استاندارد مدیریت امنیت اطلاعات isms و راه‌اندازی نرم افزار گردشگری «کرمون گردون» از طریق تلفن همراه را از دیگر اقدامات این سازمان در شش ماهه اول سال جاری عنوان کرد.