تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

برگزاری جشن شهروندی و اعطای جایزه‌ی خوش‌حسابی

 

مهندس عرب‌نژاد افزود: شهروندان برای قرعه‌کشی ویژه‌ی جوایز خوش‌حسابیِ جشنِ شهروندی، باید شناسه‌قبض و کدملی خود را به سامانه‌ی پیامکی به شماره‌ی 300071309 ارسال کنند.

وی تصریح کرد: شهروندانی هم که تا سال 94 بهای خدمات شهری و پسماند خود را پرداخت کرده‌اند و می‌خواهند بهای خدمات شهری و پسماند سال 95 را پرداخت کنند، می‌توانند از طریق شماره‌ی سامانه‌ی پیامکی که ذکر شد، کدپستی، شماره موبایل مالک و کد نوسازی را پیامک کنند تا قبض سال 95 به‌صورت پیامکی برای آن‌ها ارسال شود.

مدیر عامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری گفت: قبض‌های بهای خدمات شهری و پسماند سال 95 نیز در شش ماهه‌ی دوم امسال صادر و توزیع خواهد شد.

مهندس عرب‌نژاد با بیان این‌که توزیع قبض‌ها طی دو ماه آینده به پایان خواهد رسید، تصریح کرد: اگر شهروندان بهای خدمات شهری و پسماند را پرداخت نکنند، طبق قانون، شهرداری می‌تواند برای قطع برق آن واحد مسکونی اقدام کند؛ اما به هیچ‌وجه قصد برخورد قهری را نداریم و بیش‌تر به‌دنبال مشارکت مردم هستیم.

وی افزود: اجبار در این زمینه هیچ فایده‌ای ندارد؛ ضمن این‌که شهروندان باید به این نکته توجه کنند که ارزشی ندارد برای حداکثر پرداخت ماهانه 5000 تومان، برقِ خانه‌ای قطع شود.

مدیر عامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری با اشاره به آمار پایین مشارکت مردم در پرداخت هزینه‌های خدمات شهری و عوارض نوسازی گفت: در سال 94 از 200 هزار ملک، مالکِ حدود 30 هزار ملک برای پرداخت عوارض نوسازی و بهای خدمات شهری و پسماند، به چهار منطقه‌ی شهرداری مراجعه کرده‌اند که نشان می‌دهد مشارکت مردم خیلی پایین است.

عرب‌نژاد یکی از دلایل پایین بودن مشارکت مردم را عدم اطلاع شهروندان دانست و تأکید کرد: باید در این زمینه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود.

وی افزود: مأمور پست پس از تحویل پاکت‌ها، از شهروندان امضا می‌گیرد و به نوعی قبض‌ها از طریق پست سفارشی به شهروندان ارسال می‌شود.

مدیرعامل سازمان آمار و فن‌آوری اطلاعات شهرداری کرمان افزود: شهرداری می‌توانست قبض را بدون پاکت تحویل دهد تا هزینه‌های پاکت و پاکت‌گذاری قبض‌ها نیز کم‌تر شود، اما آقای مهندس بابایی، شهردار کرمان، می‌خواست با ارایه‌ی قبض در پاکت، برای شهروندان احترام قائل شویم.
عرب‌نژاد تأکید کرد: از مردم تقاضا می‌کنیم قبض‌ها را پرداخت کنند تا از این طریق برای آبادانی بهتر شهر و بیش‌تر شدن سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی به شهرداری کمک کنند.