تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

خبر

خبر

سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی سازمان فاوا معرفی شد

سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی سازمان فاوا معارفه شد

طی حکمی از سوی سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری، مهدی منصوری به عنوان سرپرست اداره مالی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی گردید.
در جلسه معارفه سرپرست جدید اداره مالی و اقتصادی سازمان فاوا که با حضور سرپرست معاونت مالی و اقتصادی،مدیر امور مالی شهرداری،مدیرعامل و کارشناسان این سازمان همراه بود، رضا دادگرپور ضمن تقدیر از زحمات حسین آهنگ بهادر اظهار داشت: مهدی منصوری نیز همچون بهادر از مدیران مالی با تجربه، مطلع و با سابقه کار بالا در شهرداری است.
وی در ادامه افزود: مقرر است تا حسین آهنگ بهادر در یکی دیگر از واحدهای شهرداری ادامه فعالیت دهد.
مدیرعامل سازمان فاوا نیز ابراز امیدواری کرد بتوانیم از تخصص آقای منصوری در راستای پیشرفت و تحقق اهداف سازمان بهره ‏مند شویم.
شایان ذکر است در پایان این جلسه طی احکامی جداگانه از سوی مدیرعامل سازمان فاوا،حسن انجم‌شعاع به عنوان قائم‌مقام مدیرعامل،انیس ایرانمنش به سمت معاون نرم‌افزار و مهندسی اطلاعات و سیدمرتضی قادر به سمت معاون زیرساخت و شبکه منصوب شدند.

 

برای اولین بار در شهرداری کرمان، بانک اطلاعات مکانی راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان:

به زودی و برای اولین بار در شهرداری کرمان بانک اطلاعات مکانی راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات از مطالعه، طراحی و راه‌اندازی بانک اطلاعات مکانی یا پایگاه داده مکانی (Spatial database یا Geodatabase) تحت GIS در شهرداری کرمان در راستای ایجاد رصدخانه شهری، با همکاری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان خبر داد.

هادی‌‏زاده تصریح کرد:‌ بانک اطلاعات مکانی مجموعه‌ای ساختار يافته‌ از داده‌‌های مکانی و توصیفی است كه به صورت منسجم بر اساس قوانین رابطه ای - شی‌گرا (Object Relational) بهم مرتبط بوده و جهت كاربردهاي مختلف در كنار يكديگر ذخيره‌ شده‌‌اند. این بانک، یک پایگاه داده مکانی است که حجم عظیمی از داده‌های مکانی را مدیریت نموده و آنرا با تعداد نامحدودی از کاربران جهت انجام قابلیت‌‏های نمایش، ایجاد، اصلاح، ذخیره‌‌سازی، آنالیز و پردازش‌های مکانی بصورت همزمان به اشتراک می‌گذارد.‌ این نوع بانک‌های اطلاعاتی بر اساس اصول سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) در ترکیب با GIS مدیریت می‌شوند. در حقيقت DBMS ‌به عنوان يك كنترل مركزی روی تمام فعل و انفعالات بين پايگاه داده و برنامه‌های كاربردی كه به نوبه خود با كاربر در تقابل است عمل می‌كند.

وی ادامه داد: از دلایل اصلی که ایجاد بانک اطلاعات مکانی را ضروری می‌سازد، سازماندهی نامنظم و بدون برنامه اطلاعات مکانی و توصیفی در واحدهای مختلف می‌باشد، بنحوی که هر کارشناس سیستم اختصاصی خود را داشته و تمامی فایل‌های مورد نیاز را نیز در این سیستم ذخیره و با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف تحلیل می‌نماید؛ این امر در دراز مدت باعث افزونگی اطلاعات در سیستم کارشناسان، کاهش دسترسی همه به اطلاعات، افزایش حجم زاید اطلاعات، نبود امنیت در حفظ اطلاعات، عدم بروز رسانی منسجم اطلاعات و عدم مدیریت یکپارچه اطلاعات می‌گردد. 

هادی‌زاده قابلیت نسخه‌بندی (Versioning) اطلاعات را یکی دیگر از مزایای مهم راه‌اندازی بانک اطلاعات مکانی اعلام کرد و افزود: با توجه به نیاز به ایجاد تغییرات بر روی یک نقشه شهری و در نتیجه ایجاد نسخه‌های متعدد، با این قابلیت به تعداد تغییرات انجام شده سابقه ای از آن را در اختیار خواهیم داشت.

حیدر هادی‌زاده به سمت «دبیر کمیته مشورتی تخصصی شهر هوشمند» منصوب شد

طی حکمی از سوی استاندار کرمان:

حیدر هادی‌زاده به سمت «دبیر کمیته مشورتی تخصصی شهر هوشمند» منصوب شد.

طی حکمی از سوی استاندار کرمان حیدر هادی‌زاده مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری به سمت «دبیر کمیته مشورتی تخصصی شهر هوشمند» منصوب شد.

در این حکم آمده است: امروزه توسعه شهرهای هوشمند مورد توجه خاص و ویژه بسیاری از دولت‌ها می باشد و در همین راستا و به منظور برنامه‌ریزی درخصوص هوشمند‌سازی شهر کرمان و با توجه به تجربه‌های ارزنده جنابعالی در این زمینه، به این سمت منصوب می‌شوید.

 

زیرساخت فیبر نوری شهر ‏کرمان در سال جاری توسعه خواهد یافت

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان:

زیرساخت فیبر نوری شهر ‏کرمان در سال جاری توسعه خواهد یافت

 

حیدر هادی زاده در گفت و گو با کرمان آنلاین با اشاره به این که اجرای پروژه فیبر نوری از سالهای گذشته در شهرداری دنبال میشده است خاطرنشان کرد: با پیگیری های مکرر و انتخاب پیمانکار مناسب، پروژه فیبر نوری در سال گذشته کلید خورد‏ و فاز اول اجرای آن در آذر ماه سال 97 آغاز شد.

وی افزود: فاز اول به طول شش کیلومتر شامل چهار کیلومتر مسیر اصلی و دو کیلومتر انشعابات فرعی اجرایی شده است که در حال حاضر در این مسیر11 مرکز به بستر فیبرنوری متصل و از این زیرساخت ارتباطی استفاده می کنند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان از پیگیری تحت پوشش فیبرنوری قراردادن تمامی‏ شهر کرمان در سال جاری‏ خبر داد و تصریح کرد: قرار است درمورد طرح های سرمایه گذاری و پیمانکاری پیشنهادی، در شورای سازمان بحث و تصمیم گیری شده و در نهایت بر اساس طرح مصوب،پروژه فیبرنوری اجرا شود.

وی گفت: اجرای پروژه فیبر نوری به ترتیب و براساس اولویت های موجود اجرا می شود و علاوه بر پوشش دادن‏ مراکز و مناطق شهرداری،پروژه پایش تصویری نیز مدنظر است.

آغاز بهره‌برداری از فاز نخست پروژه فیبر نوری شهر کرمان

آغاز بهره‌برداری از فاز نخست پروژه فیبر نوری شهر کرمان

 

فاز نخست پروژه فیبر نوری شهر کرمان با حضور شهردار، معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ی سرمایه انسانی، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و جمعی از کارشناسان این سازمان به بهره‏‌برداری رسید.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان در حاشیه این آیین گفت: با افتتاح و بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه، ۱۰ زیرمجموعه و همچنین SERVCO طرف قرارداد شهرداری از طریق فیبر نوری به یکدیگر متصل می‌شوند.

هادی‌زاده همچنین عنوان داشت: شبکه فیبرنوری به دلیل در اختیار قراردادن پهنای باند مناسب و پایدار امکان برقراری تماس تصویری با کیفیت مطلوب را فراهم می‌نماید که با استفاده از این امکان دیگر نیازی به حضور مدیران در ساعت و مکان مشخص برای برگزاری جلسه نبوده و امکان برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس مهیا می‏‌شود که این امر علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های جاری نیز خواهد داشت.

مدیر عامل سازمان فاوا ادامه داد: فاز نخست فیبر نوری شهری به طول ۶ کیلومتر اجرا شده که ۴ کیلومتر آن مسیر اصلی و مابقی انشعابات از مسیر اصلی به مراکز تحت پوشش است و مراکزی که به این بستر وصل شده‌اند امکان استفاده از تمامی سامانه‌های موجود را به صورت امن و پایدار خواهند داشت.

هادی‌زاده با اشاره به حیاتی بودن زیرساخت فیبر نوری در تحقق شهر هوشمند افزود: هوشمندسازی شهر یکی از مسائل و دغدغه‌های مجموعه جدید مدیریت شهری بوده و سازمان فاوا به عنوان متولی امر و یکی از اعضای کمیته تخصصی «کرمان هوشمند»، حرکت اصولی و با برنامه به سمت شهر هوشمند به معنای واقعی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به تغییرات صورت پذیرفته در وب سایت سازمان فاوا گفت: یکی از موضوعاتی که در شهر هوشمند اهمیت دارد «شهروند هوشمند» است و در همین راستا در وب‌سایت جدید  سازمان که به زودی رونمایی خواهد شد، علاوه بر محل ارائه خدمات، محلی نیز برای ارائه آموزش‌های شهروندی در نظر گرفته شده است.